Naujienų prenumerata
Automobilių stovėjimo aikštelė Vilniaus oro uoste
Automobilių stovėjimo aikštelės šalia Vilniaus ir Kauno oro uostų
Greita foto suvenyrų gamyba Lietuvoje
Kenija.Įspūdžiai 2010 vasaris Spausdinti10,5 val skrydis iš Londono komfortabiliu laineriu ir mes jau Mombasoje. Kelionės organizatorių atstovai veža mus į KILIFI miestelį  į viešbutį ant jūros kranto. Kai atvykstame, Indijos vandenynas beveik skalauja mūsų namelio laiptus, bet koks nustebimas ištinka mus, kai kitą rytą atsibudę iškišam nosį į lauką su ketinimais bėgti išsimaudyti.....bet kurgi  dingo vanduo ?  Tada prisimename, kad esame girdėję apie potvynius ir atoslūgius. Vandenynas nutolo nuo musų namelio apie 1-1,5km....Tenka keisti planus ir eiti pusryčiauti.
  Viešbutis , kuriame apsistojome - 3*, prižiūrėtas, kambariai tvarkingi, tvarkytojai net trise vienu metu švarina jūsų namuką. Šiltas vanduo yra, bet jis tiekamas su pertrūkiais. Žinant, kad visuotinės elektrifikacijos šiose vietovėse nėra, o elektrą gamina generatorius, pamažu pradedi toleruoti tokią situaciją. Maisto pasirinkimas pakankamas, patiekalai pritaikyti europietiškam skrandžiui.Viešbutį sudaro vasarnamių, vadinamų ,,bungalais", kompleksas didelėje bambukais ir palmėmis apsodintoje teritorijojeNors Indijos vandenyno pakrantės balto smėlio paplūdimiai ir puikūs, bet vandenynas labai agresyvus. Būdingi potvyniai ir atoslūgiai arba didelės bangos, tad pasimaudyti galėsite ne tada, kada norėsite bet tada, kada tam bus tinkamos sąlygos.
Nardyti nelabai verta, ypač tiems, kurie tai yra darę Raudonojoje jūroje . Nebent susiruoštumėt nuplaukti į Wasini salą, kur koralai nebus tokie įspūdingi kaip Egipte, bet žuvų pamatysite labai įspūdingų.
 

Vaikščiodami paplūdimiu garantuotai susitiksite šį gražuolį iš krabų giminės...


Arba jus netikėtai apsups beždžionių pulkelis, ir kol nepasieks savo tikslo- būti pavaišintomis- neatsitrauks..

   

Šioje šalyje prasmingiausia yra kuo daugiau keliauti ir kuo daugiau pamatyti, bei sužinoti apie vietinių senbuvių gyvenimo būdą. 
Kenijoje kelių kokybė baisi, tuo teko įsitikinti jau važiuojant iš oro uosto į viešbutį (žr. nuotrauką) Pasakojama, kad yra keliuose duobių, kurių gylis ligi juosmens....Važiuoja kaip kas nori.Situacija, kai tave lenkia furgonai tiek iš kairės tiek ir iš dešinės, čia niekam nekelia nuostabos, nebent mums -turistams...


Įgyvendinant pažintinį atvykimo į Keniją tikslą, sumokame kelionių organizatoriams kiekvienas po 600USD ir  išvykstame 4 dienoms  (3nakv.) į Safario kelionę. Į kelionę įskaičiuota: kelionė pirmyn su džipais, kelionė atgal vietiniu lėktuvėliu, 3 nakvynės kempinge savanoje, maitinimas. 
Į šį biudžetą  įskaičiuotas aplankymas 3 nacionalinių gamtos parkų: TSAVO EAST ,  TSAVO WEST ir AMBOSEL.
Savanoje landšaftas neįprastai gražus dėl vyraujančios raudono molio spalvos dirvožemio. Vyraujantys medžiai - akacijos ir baobabai.

 Safaris išties įspūdingas, kiekvienas gali įsivaizduot, kas yra matęs specialias geografijos laidas. Žirafas, buivolus, gazeles, krokodilus, hipopotamus, dramblius, zebrus, gepardus, hienas ir net liutus galima matyti iš arti arba LABAI arti, žiūrint kaip kam pasiseks.. Visi žvėrys tikri gražuoliai: juk gyvena laisvėje, kur  sočiai randa sau grobio, nepatiria uždaros erdvės streso, kaip kad zoologijos sode, todėl atrodo ramūs ir laimingi. Beje, į parko lankytojus paprastai  nekreipia jokio dėmesio, tiesiog gyvena savo gyvenimus puikiose gamtinėse sąlygose.
 
Nuotraukoje tolumoje matyti Kilimandžaro viršūkalnė.Beje, žirafas galima sutikti tik ten, kur medžiai ne žemesni nei iki  žirafos smakro :))

Didžiulį įspūdį palieka safario metu apsilankimas Masajų genties gyvenvietėje.( Skirtingai, nei pvz. apsilankymas pas beduinus Egipte, kur viskas tik surežisuota dėl turistų...) Čia gi, patenkame į tikrą vietinės genties gyvenimo kasdienybę. 
Masajai gyvena iš molio ir žolių mišinio drėbtose trobelėse be langų. Jų kaimas apjuostas  stambių šakų arba dygliuotų krūmų užkardomis saugantis nuo plėšriųjų žvėriųMasajų moterys stebina ryškių spalvų audinių apdarais, gausybe papuošalų ant kaklo, ausų, nosies, ant rankų ir kojų riešų...

Šiuo metu dauguma masajų kaimų turi įrengtą hidraulinę vandens pompą, apie kurią ir sukasi šio kaimo moterų kasdienybė: kas skalbiasi, kas prausiasi, kas gamina valgį..


Šios genties vaikais rūpinasi Jungtinės Amerikos Valstijos. Jos pasirūpino mokyklų pastatymu ir skiria finansavimą visų vaikų mokymuisi iki 3 klasių. Tie kurie, lanko mokyklą gauna ir garantuotą maitinimą. Kol klasėje vyksta užsiėmimai, lauke dideliame katile verdama košė vaikams.


Nors masajų šeimose nuolatinis nepriteklius, tačiau jų vaikai labiausiai mėgsta dainuoti dainą : ,,I am happy, I am happy.."


Reziumė pabaigai:
Tai tikrai nėra pigi šalis turistams, kaip kad galėtų pasirodyti. Į kiekvieną baltaodį čia žiūrima, kaip į pinigų maišą. Reikia būti nusiteikusiems, kad jus pasitiks agresyvokas elgetavimas, arba net sukčiavimas
Kenija tai - nesuvokiamo skurdo šalis, kiekvienas lietuvis dėl ko nors "bambantis" Lietuvoje, atvykęs čionai tikrai nuo to  ''pasveiktų" ...
BET NEŽIŪRINT Į VISKĄ : Kenija tai - nepaprasto gamtos grožio šalis,
su žvėrių kaimenėms Kilimandžaro papėdėje,
su įspūdingais saulėlydžiais, kuriuose - žirafų  siluetai...
su galimybe prisiliesti prie vienos iš Afrikos genčių - masajų genties gyvenimo realybės....
su laukiniais balto smėliuko paplūdimiais...

T A I   Š A L I S  , KURIĄ  N E A B E J O T I N A I   V E R T A     APLANKYTI !!
Patarimai, kurie galėtų būti naudingi: 

Oras mūsų viešnagės metu vasario mėn. 28 -30C šilumos.
Vietiniai gyventojai, nepriklausomai nuo amžiaus, labai gerai kalba angliškai, šiek tiek prancūziškai. Tie, kurie tikisi susikalbėti rusiškai ar vokiškai, turės visiškai nusivilti.
Iš anksto prieš kelionę vertėtų pasirūpinti skiepais, pasiimti žvakių nuo uodų, purškalų.
Turėti apsauginį nuo saulės kremą su ne mažesniu  filtru nei 50 .
Nepamiršti atsivežti žiūronų, jei ketinate vykti į safarį. Patariama juos turėti kiekvienam, o ne dalintis tarpusavyje.
Patartume nepirkti kelionių iš vietinių užeigėlių, nes poto gali tekti gailėtis, nes vietiniai gyventojai ,,užkietėje sukčiai". Pvz. prieš kelionę į vieną iš ornitologinių parkų ant kelių klaupiasi tikindami, kad visa kelionė pirmyn ir atgal su įėjimo bilietais ir įskaičiuotu maitinimu jums kainos vos 50 USD. O paaiškėja, kad bilietus prie įėjimo vartų jums vis dėlto reikia pirkti ir kad maitinimas jums nepriklauso. Taigi, grįžtate išleidę 130 USD. 
Tai šalis, kurioje pavojinga patiems leistis keliauti išsinuomotu automobiliu be vietinio žmogaus-vedlio!